The Dungeon

7drl için yaptığım bir rogue like. Diğer roguelike lardan farklı olarak adventurer ı kontrol etmiyoruz, onun yerine adventurer ı durdurmaya çalışan zindanız.
ss

Screenshot baya bir kaotik oldu. @ işareti adventurer, g ler goblin b ler ise butterfly. Kelebeklerler adventurer tarafından ‘Summon butterflies’ scroll u ile yaratıldı. Adventurer etrafındaki tehditlere göre item ya da skill kullanmaya çalışıyor. Çok kalabalık olduğu için önce charm scroll unu kullandı ve goblinlerden birini geçici olarak ally yaptı, sonrada butterfly çağırararak dikkat dağıtmaya çalıştı. Goblinler kelebeklere saldırırken o da onları kesiyor. HP si azalınca muhtemelen potion içmeye başlayacak. Savaş raporu şöyle bir şey:

ssfight

Zindan olarak ben de geçici olarak Goblin Priest#29 u kontrolüm altına aldım, henüz goblinler level 1 olduğu için pek bir skillleri yok, elimde olan heal skill i ile goblinlerden birini healladım. Genel olarak oynanış bu şekilde olacak, adventurer masum goblinlerimizi keserken biz de onu durdurmaya çalışıyoruz.

Bir hafta gibi bir süre limiti olduğundan oynanabirlik adına pek bir şey ekleyemedim. Zindan olarak yapabildiklerimizi yaratık yaratma ve kontrol etmeden ibaret. Daha çok kendi kendine oynayabilen bir roguelike oldu. Adventurer (ve istenirse minionlarımız) savaşıyor, büyü atıyor, item kullanıyor, eqipment kullanabiliyor vs vs. Ortalama bir roguelike da ne varsa basit te olsa implement etmeye çalıştım.

Link: http://enginmercan.com/TheDungeon.exe
Github: https://github.com/shultays/crawler/

Visual Studio 2013 runtime dll leri yoksa o da lazım (http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=40784)

Muhtemelen devam etmeyeceğim projeye, eğlenceli ama çok fazla zaman istiyor. Beklemede olan bi yığın şey var zaten 🙂