About

n597457598_176256_2598

Adım Engin Mercan, resimdeki diğer kişi de rahmetli hamsterım Fahricik.

Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar bilimleri/mühendisliği bölümünde okuyorum. Şu anda üçüncü sınıf ikinci dönemimdeyim.

Programlamaya Flash ile lise dönemimde başladım.  ASP, PHP, javascript, html vs bir çok web programla dili ile o dönemler haşır neşir oldum. Üniversite ile C, C++ ve Java kullanmaya başladım. Genel olarak C ile programlama yapmayı tercih ederim, eğer proje büyük bir şey ise C++ ile oop kullanmaya yönelirim. Az biraz Opengl ile ilgileniyorum. Bitirme projesini grafik üzerine almayı düşünüyorum, o zamana kadar yeterince ustalaşırım diye umuyorum.

Programlama dilleri hakkında söyleyebileceğim bu kadar. Kendimi daha çok “Jack of all, master of none” gibi hissediyorum. Hiç bir dilde kendim için çok iyiyim diyemem. Ama zaten kaç kişi diyebiliyordur ki?

Kişisel zevklerime gelince; dizi izlemeyi, fantastik kitaplar okumayı severim. Anime izlerim, mangaları takip etmeye çalışırım. Algoritmalar ile uğraşmaktan zevk alırım. Ne kadar beceremesemde gitar çalmaktan hoşlanırım.

Gelecek olarak planlarım akademik kariyer yapmak. Aşırı yüksek bir beklentim yok dikkat ederseniz =). Mutlu olacağım bir iş sahibi olmak isterim ve akedemisyenliğin de bana uygun olduğunu düşünüyorum. En azından mezun olduktan sonraki 1-2 yıl bir denemek istiyorum.

Şu anlık diyebileceklerim bu kadar. Bir about sayfası için fazla bile uzun oldu sanırım =)

Site : http://www.shultays.com
Blog: http://www.shultays.com/blog
Mail : mail